WOODTECH ve İNTERMOB FUARLARI, AHŞAP VE MOBİLYA SEKTÖRLERİYLE GERÇEKLEŞECEK BÜYÜK BULUŞMA İÇİN HAZIRLIKLARINA BAŞLADI!


32. WoodTech - Uluslararası Ağaç İşleme Makineleri, Kesici Takımlar, El Aletleri Fuarı ve 22. İntermob –Uluslararası Mobilya Yan Sanayi, Aksesuarları, Orman Ürünleri ve Ahşap Teknolojisi Fuarları, 12-16 Ekim 2019 tarihlerinde Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde katılımcı ve ziyaretçileriyle buluşacak. 2018 yılında 106 ülkeden 9,684’ü yabancı toplam 66,587 ziyaretçiyi 35 ülkeden 857 firma ve firma temsilciliği ile buluşturan fuarlar, bu yıl da süregelen başarısını tekrarlayarak hem ziyaretçiler hem de katılımcıların sektörel anlamdaki beklentilerini karşılayacak yeni iş fırsatı olanaklarını sunmayı hedefliyor.

                                                                                      2018 YILI KATILIMCI ÜLKELER
 

ABD
Almanya
Avusturya
Belçika
Birleşik Arap Emirlikleri
Birleşik Krallık
Çek Cumhuriyeti
Çin
Danimarka
Finlandiya
Fransa
Gabon
 
 

Hindistan
Hollanda
İran
İrlanda
İspanya
İsrail
İsveç
İsviçre
İtalya
Japonya
Kore
Lübnan
 
Lüksemburg
Polonya
Portekiz
Slovenya
Suudi Arabistan
Tayvan
Türkiye
Ukrayna
Vietnam
Yeni Zelanda
Yunanistan
 
 
 
20 Ülkeden Alım Heyeti

Sektörde yeni pazar fırsatları yaratmak için pazarlama ağını genişleten WoodTech ve İntermob Fuarları, geçtiğimiz sene Azerbaycan, Bosna Hersek, B.A.E, Bulgaristan, Cezayir, Hırvatistan, Ermenistan, Filistin, Gürcistan, Irak, İran, İsrail, Katar, Kosova, Libya, Lübnan, Makedonya, Mısır, Moldova, Özbekistan, Rusya, Sırbistan, Tunus, Umman, Ürdün ve Yunanistan ile olmak üzere 20 ülkeden, Reed Tüyap davetlisi olarak gelen alım heyetlerini katılımcılarıyla buluşturmuştu.

41 İlden Alım Heyeti

Tüm Anadolu’yu karış karış gezerek katılımcı firmaların yurtiçinden doğru alıcılarla buluşması için önemli temaslarda bulunan fuar tanıtım grubu,  yurtiçinde sanayi ve ticaret odaları ile işbirliği yaparak fuar dönemi için alım heyetleri oluşturmaktadır.
WoodTech ve İntermob Fuarları, geçtiğimiz sene Adana, Adapazarı, Adıyaman, Afyon, Aksaray, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Düzce, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, Isparta, İzmir, Kahramanmaraş, Karaman, Kastamonu, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Muğla, Nevşehir, Niğde, Samsun, Şanlıurfa, Tokat, Uşak, Yalova ve Zonguldak olmak üzere 41 inden alım heyeti ağırlamıştı.
Uluslararası arenada bağlantılarını geliştirip, tüketici taleplerini karşılamak için yaratıcı fırsatlar arayan katılımcılarımız, bu uluslararası profesyonel ziyaretçi akınından memnuniyetlerini belirtmişlerdi. 2019 fuarımız için hedeflerimiz de alım heyeti ülkelerimizi katılımcılarımızın hedefi doğrultusunda genişletip, her geçen yıl memnuniyeti daha da arttırmaktır.

Sektörel Fuarlara Katılım Çalışmaları 

Reed Tüyap işbirliğiyle uluslararası gücünü daha da arttıran fuarlar, yurtdışı tanıtım çalışmaları, alım heyeti organizasyonları ve uluslararası ziyaretçi çekimini arttırmak için yurtdışında gerçekleşen önemli sektörel fuarlara katılım çalışmalarına başladı.
İlk durağımız Mısır’da gerçekleşen Ahşap ve Ağaç İşleme Makineleri sektörünün Kuzey Afrika bölgesindeki önemli bir fuar olan Cairo Woodshow Fuarı’ydı. Daha sonrasında proje ekibimiz Almanya’da gerçekleşen IMM Cologne+Living Kitchen, İran’da gerçekleşen  İran Woodex Fuarı ve Bulgaristan’da gerçekleşen Technomebel Sofia ve Rusya’nın Krasnodar şehrinde gerçekleşen UMIDS Fuarları’na katılarak WoodTech ve İntermob 2019 Fuarları yurtdışı tanıtım çalışmalarına devam etti. Mayıs ayında Almanya’da gerçekleşecek sektörün önemli fuarlarından olan İnterzum ve Ligna fuarlarına da katılarak yurtdışı tanıtım çalışmalarımızı sürdürmeyi hedefliyoruz. Türkiye ve hedef ülkelerdeki basılı ve dijital medyada yer alan ilan ve haber çalışmalarının yanı sıra, fuar tanıtım ekibimiz düzenledikleri yurtiçi ve yurtdışı roadshow faaliyetleri ile de hedef kitleyle fuar hakkında gerekli tanıtım çalışmaları aralıksız sürdürülmeye devam edilmektedir.
Tüm yıl boyunca sürdürülen, kitle iletişim araçları üzerinden yapılan tanıtımların da frekansları artarak fuar açılış gününe kadar gerçekleştirilecektir.

İntermob Fuarı bünyesindeki ProMatt Özel Bölümü bu sene 4.Yılını Kutluyor!

ProMatt, yatak imalatı yan sanayi, ekipman hammadde ve makineleri özel bölümü bu yıl da ziyaretçilerimizle İntermob fuarı bünyesinde buluşmaya devam edecek. Yatak üretim hatları, Yatak Sanayi Makineleri, Yazılımlar, CAD/CAM Sistemleri, Tekstil ve Dolgu Malzemeleri, Yaylar ve Yay Sistemleri, Süngerler, Yatak Aksesuarları, Parçalar ve Test Laboratuarları gibi ürünlerin lider üreticilerinin bir araya geleceği özel bölüm ile İntermob Fuarı alanlarının geleceğini belirleyen yeniliklerin çıkış noktası olma özelliğini istikrarlı bir biçimde sürdürüyor. Ziyaretçilere sektör hakkında genel bir bakış açısı kazandırabilecek bir platform oluşturmak amacıyla hayat bulan ProMatt Özel Bölümü’nde yatak imalatı yan sanayi ile ilgili her türlü ürün tek çatı altında toplanıyor.

 Sektörü Aydınlatacak Endüstriyel Etkinlikler

 WoodTech ve İntermob 2018 Fuarı’nda Orman Mühendisleri Odası tarafından gerçekleştirilen ‘’İşletmelerde Ekonomik Sürdürebilirlik ve Rekabet’’ konulu etkinliğimiz oldukça ilgi görmüştü. WoodTech ve İntermob 2019 Fuarı’nda da, sektöre ışık tutan konular üzerine düzenlenecek olan etkinlikler ile fuarlarımız günümüzün rekabetçi koşulları ve yeni teknolojilerinin değerlendirilmesine yönelik etkin bir bilgi paylaşım merkezi olmaya devam edecektir.

Sektörel Güç Birliği!

Sektörlerinin öncü dernekleri olan Aimsad ve Maksder’in işbirliği ile Reed Tüyap tarafından düzenlenen WoodTech ve İntermob Fuarları katılımcılarına markalarını, hizmetlerini ve yeniliklerini tanıtma; yeni işbirlikleri kurma ve büyüyen pazarlardaki pazar paylarını genişletme fırsatı sunuyor.

32 yıldır istikrarlı bir biçimde büyüyen WoodTech ve 22 yıldır mobilya yan sanayimizin uluslararası pazarlara açılan kapısı olan İntermob fuarlarımız yarattıkları sektörel güç birliği ile bölgemizde vazgeçilmez bir ticaret merkezi olarak öne çıkmaktadır. Türkiye ve Avrasya’nın bu alanda en büyük uluslararası fuarları olma başarısına ulaşmış fuarlarımız, değerli sektör temsilcilerimizin, ilgili sivil toplum ve medya kuruluşlarının desteğiyle endüstrimizin yurtdışı pazarlarda etkinliğini artırmasına ve ticaret hacmini geliştirmesine hizmet etmeye devam edeceklerdir.
 
2019 yılında da yerli ve yabancı firma ve firma temsilciliklerinin yoğun katılımı ile gerçekleşecek, çok sayıda ürün ve teknolojinin tanıtılacağı fuarlarda, sektör profesyonelleri yeni yatırımları için en uygun teknoloji, makine ve malzemeyi tanıma, kıyaslama ve seçme olanağı bulacaklardır.
 
Detaylı bilgi için www.woodtechistanbul.com ve www.intermobistanbul.com websitelerimizi ziyaret edebilirsiniz.
ÖNCEKİ SAYFAYA GERİ DÖN