AVRASYA’NIN EN BÜYÜK AĞAÇ İŞLEME MAKİNESİ, MOBİLYA YAN SANAYİ ve AHŞAP ENDÜSTRİSİ FUARLARI’NA GERİ SAYIM BAŞLADI!


32. Ağaç İşleme Makineleri, Kesici Takımlar, El Aletleri Fuarı WoodTech ve 22. Uluslararası Mobilya Yan Sanayi Aksesuarları, Orman Ürünleri ve Ahşap Teknolojisi  Fuarı İntermob , 12 Ekim-16 Ekim 2019 tarihleri arasında Tüyap Kongre ve Fuar Merkezi, Büyükçekmece, İstanbul’da gerçekleşecek.

Geçtiğimiz yıl 106 ülkeden 9,684’ü yabancı toplam 66,587 ziyaretçiyi 35 ülkeden 857 firma ve firma temsilciliği ile buluşturan fuarlar, bu yıl da süregelen başarısını tekrarlayarak hem ziyaretçiler hem de katılımcıların sektörel anlamdaki beklentilerini karşılayacak yeni iş fırsatı olanaklarını sunmayı hedefliyor. Sektörün Avrasya ve Türkiye’deki en önemli ticari platformu olan fuarlarımızda sergilenen ürün ve hizmet çeşitliliği ile bu yıl da ziyaretçimiz olacak mobilya, dekorasyon, makine ve kimya sanayicilerinin yanı sıra mimarlar, iç mimarlar, endüstri tasarımcıları, kamu tüketiminden sorumlu satın alımcılar ihtiyaçlarını tüm alternatifleri ile karşılama imkanına kavuşacaklar.
Uluslararası niteliğiyle ağaç işleme makinesi, mobilya yan sanayi ve ahşap endüstrisi sektörünün her yıl buluşma noktası olan fuarlar, yeni yatırımlara yön verirken, farklı pazarlara erişim kanalları açarak,  sektörün büyüme hamlesine hız vermeye devam edecektir.

FUARLARIMIZ, SEKTÖRÜN İNOVATİF YAKLAŞIMLARINA VE HİZMET VERDİĞİ MOBİLYA SEKTÖRÜNÜN GELİŞİMİNE BÜYÜK İVME KAZANDIRIYOR
Avrasya coğrafyasında etkinliğimizin gün geçtikçe geliştiği bir dönemde Reed Tüyap, birikimlerini ahşap sektörünün bu coğrafyada dünya pazarında öne çıkabilmesi için kullanmaktadır. Yıllar içerisinde genişleyen kapsamları, eklenen yeni salonları, ürün gamının genişlemesi, çalıştığı ulusal ve uluslararası basın ve yayın organlarıyla sektörün inovatif yaklaşımlarına ve hizmet verdiği mobilya sektörünün gelişimine büyük katkı sağlamaktadır.

Güçlü ve deneyimli kadromuz, kolektif çalışma anlayışımız çerçevesinde bir yıl önce hazırlıklarına başladığımız, geniş kapsamlı etkin bir pazarlama ve tanıtım anlayışıyla planladığımız fuarlarımız gerek yurtiçinden gerek yurtdışından büyük ilgi görmektedir.

 YURTİÇİ VE YURTDIŞI PAZARLARA ERİŞİM SAĞLAYAN ULUSLARARASI TİCARET PLATFORMU
 Sektöre yeni pazarlar sunmak için pazarlama ağını genişleten WoodTech ve İntermob fuarları sektör ile ilgili STK’lar, kamu kuruluşları, ilgili medya ve eğitim kurumlarından oluşan tüm sektörel ağı kapsayacak şekilde hazırlanan fuar tanıtım ve pazarlama faaliyetlerimiz içinde özel davet ve alım heyeti çalışmalarımıza tüm sene yoğun bir şekilde devam ettik.  Yurtiçi farklı bölgelerden toplam 41 ilden gelecek yurtiçi alım heyetleri fuarlarımızda Reed Tüyap davetlisi olarak ağırlanacak ve katılımcı firmalar ile buluşma imkanı bulacaktır.
 
 Türkiye ve hedef ülkelerdeki basılı ve sanal medyada yer alan ilan ve haber çalışmalarının yanı sıra, düzenlenen yurtiçi ve yurtdışı tanıtım faaliyetleri ile de hedef kitleyle fuar hakkında gerekli tanıtım çalışmaları 1987 fuarından bugüne aralıksız sürdürülmüştür. Rusya, İran, Gürcistan, Mısır, Makedonya, Bulgaristan’da bulunan yerleşik ofislerimiz aracılığıyla sektörün en önemli pazarları arasında yer alan Balkanlar, Batı ve Doğu Avrupa, Kafkaslar, Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Orta Asya’da faaliyet gösteren sanayi odaları, ticaret odaları, iş adamları konseyleri, mimarlar, mühendisler ve müteahhitler odası gibi meslek kuruluşları alım heyeti organizasyonu kapsamında fuar hakkında düzenli olarak bilgilendirilmiştir.
 
 Ayrıca Ticaret Bakanlığı tarafından sektörün önemli hedef yurtdışı pazarları dikkate alınarak toplam 20 ülkeden (Almanya, Azerbaycan, Belçika, Belarus, Bosna Hersek, Bulgaristan, Gürcistan, İsviçre, İran, Kosova, Makedonya, Mısır, Moldova, Özbekistan, Rusya, Sırbistan, Sudan, Tunus, Ukrayna, Ürdün ) alım heyetleri organize edilmiştir. Bu önemli alıcılar fuarlarımızı ziyaret edecek ve önemli ticari işbirliklerine imza atacaklardır.        
 
YURTDIŞI TANITIM ÇALIŞMALARIMIZ
 
Satış ve pazarlamaya yönelik çalışmalarımız yurtiçi ve yurtdışında fuar katılımlarıyla sürüyor. İlk durağımız Mısır’da gerçekleşen Ahşap ve Ağaç İşleme Makineleri sektörünün Kuzey Afrika bölgesindeki önemli bir fuar olan Cairo Woodshow Fuarı’ydı. Daha sonrasında proje ekibimiz Almanya’da gerçekleşen IMM Cologne+Living Kitchen, İran’da gerçekleşen  İran Woodex Fuarı, Bulgaristan’da gerçekleşen Technomebel Sofia, Rusya’nın Krasnodar şehrinde gerçekleşen UMIDS Fuarları ve son olarak da Mayıs ayında Almanya’da gerçekleşen sektörün önemli fuarlarından olan İnterzum ve Ligna fuarlarına katılarak WoodTech ve İntermob 2019 Fuarları ile tanıtım çalışmalarına devam etti. Ayrıca 4 gün boyunca devam eden, önemli işbirlikleri, temaslarda bulunduğumuz ve oldukça verimli geçen Çekya ve Slovakya pazarlama tanıtım çalışmalarında bulunduk. Bu çalışmalara ek olarak fuarımıza kadar Polonya’da düzenlenecek olan Drema ve Romanya’da gerçekleşecek Bife-Sim Fuarlarında da tanıtımlarımız devam edecektir.

SEKTÖREL GÜÇ BİRLİĞİ!
Sektörlerinin öncü dernekleri olan AİMSAD ve MAKSDER’in işbirliği ile Reed Tüyap tarafından düzenlenen WoodTech ve İntermob Fuarları katılımcılarına markalarını, hizmetlerini ve yeniliklerini tanıtma; yeni işbirlikleri kurma ve büyüyen pazarlardaki pazar paylarını genişletme fırsatı sunuyor.
32 yıldır istikrarlı bir biçimde büyüyen WoodTech ve 22 yıldır mobilya yan sanayimizin uluslararası pazarlara açılan kapısı olan İntermob fuarlarımız yarattıkları sektörel güç birliği ile bölgemizde vazgeçilmez bir ticaret merkezi olarak öne çıkmaktadır. Türkiye ve Avrasya’nın bu alanda en büyük uluslararası fuarları olma başarısına ulaşmış fuarlarımız, değerli sektör temsilcilerimizin, ilgili sivil toplum ve medya kuruluşlarının desteğiyle endüstrimizin yurtdışı pazarlarda etkinliğini artırmasına ve ticaret hacmini geliştirmesine hizmet etmeye devam edeceklerdir.
 
GENİŞLEYEN KAPSAMIMIZ VE GENİŞ ÜRÜN YELPAZESİYLE SEKTÖRE DEĞER KATIYORUZ
2019 fuarı önümüzdeki dönemin ürün ve teknolojilerini daha yakından incelemek adına önemli bir fırsat olacak. Fuar kapsamında yer alan yatak mobilya tekstilleri, aksesuarları, kapitone ve kumaş kesme makineleri firmalarının katılımıyla her sene olduğu gibi bu sene de kapsamımıza ve ürün gamımıza katkı sağladık.
Gelişen, değişen tüketici taleplerini karşılamak için markalaşan, ar-ge çalışmalarına hız veren ve geleceği şekillendirmek isteyen katılımcılarımız için önemli bir platform olan WoodTech ve İntermob, 2019 yılında daha da büyüyerek ağaç işleme makinelerinden, orman ürünlerine, mobilya aksesuarlarından oturma grubu ve yatak üretimi malzemelerine, tamamlayıcı ürünlerden el aletlerine sektörün tüm ürün ve hizmetlerini kapsayacak geniş bir yelpazeyi bir araya getirecek.

PROMATT ÖZEL BÖLÜMÜ

Büyüme potansiyeli gösteren alanlarda sektörün ihtiyaçlarına cevap verebilecek şekilde kapsamını genişletmeye devam eden İntermob Fuarı bünyesinde yer alan Promatt Özel Bölümü, Yatak İmalatı Yan Sanayi, Ekipman, Ham madde ve Makineleri sektörünün nitelikli profesyonelleri için çekim merkezi oldu. Katılımcı ve ziyaretçileri için uygun buluşma ortamı sağlayan özel bölüm, her yıl olduğu gibi bu yıl da  beklentileri karşılayarak sektörün ticari hedeflerini ve taleplerini merkez alan bir ticaret platformu yaratma yolunda emin adımlar atmaktadır.
 
WoodTech Ürün Grupları:
 
 • Ağaç İşleme Makineleri
 • Orman Endüstri
 • Yüzey İşlem Makine
 • Birleştirme, Montaj, Ambalajlama
 • Taşıma, Depolama, Sipariş
 • Ahşap ve Plastik İşleme
 • Ahşap Artıklarını Değerlendirme
 • Ağaç Endüstrisi Bağımsız Mühendislik ve Servis Hizmeti
 • Makine Donanımı Sağlayan Firmalar
 
 
 
İntermob Ürün Grupları:
 
 • Ahşap Orman Ürünleri ve Malzemeler
 • Mobilya Aksesuarları
 • Kimyasal Malzemeler
 • Oturma Grubu ve Yatak Üretim Malzemeleri
 • Üretim Alet, Ekipman ve Yardımcıları
 • Hizmet Faaliyetleri
 
Promatt Özel Bölümü- Ürün Grupları:
 • Yatak Üretim Hatları
 • Yatak Sanayi Makineleri
 • Yaylar ve Yay Sistemleri
 • Süngerler
 • Test Laboratuarları
 • Yazılımlar CAD/CAM Sistemleri
SEKTÖRÜN EN BÜYÜK BULUŞMASINI KAÇIRMAYIN!
Değerli sektör temsilcilerinin desteğiyle 12 – 16 Ekim 2019 tarihleri arasında gerçekleşecek Türkiye ahşap endüstrisinin gövde gösterisi ve güçlü pazarlama platformu olan WoodTech ve İntermob fuarlarını tecrübe edebilmek için online davetiye doldurarak fuara ücretsiz girin ve fuardaki yerinizi vakit kaybetmeden ayırın.
E-Davetiye dolduran ziyaretçilerimiz aradıkları ürün gruplarını girerek bunları tedarik edebilen katılımcılarımızı görebilecek; bu katılımcılarımıza randevu ve toplantı talebi gönderebilecekler. Katılımcılarımız ziyaretçilerden gelen bu talepleri değerlendirip, B2B toplantı programından takip edebilecek uygun buldukları taleplere olumlu cevap vererek toplantı saatlerini ve yerlerini netleştirebilecekler.

Detaylı bilgi için www.woodtechistanbul.com ve www.intermobistanbul.com web-sitelerini ziyaret edebilirsiniz.
 
ÖNCEKİ SAYFAYA GERİ DÖN